Пред 20, 30, 40 години и денес: 10 славни дами за кои тешко е да погодите колку години имаат

Пред 20, 30, 40 години и денес: 10 славни дами за кои тешко е да погодите колку години имаат

Вечната младост е најголемиот императив во Холивуд. За да го задржат својот млад изглед, актерите здраво се хранат, пијат многу вода, редовно вежбаат, добро спијат, одат на најдобрите козметички третмани, а понекогаш прават и естетски корекции.

На пример, Џејн Фонда никогаш не ги криела своите години, ниту пак правела некакви корекции на своето лице и тело.

Кога една холивудска икона јапрашале која е тајната на нејзиниот добар изглед, таа одговорила:

„30 отсто се должи на моите гени, 30 отсто на вежбањето и здравата исхрана, а последните 10 отсто на мојот пластичен хирург“.

Знаете ли колку години има Џејн Фонда? Тоа е податок кој што го знаат само нејзините најверни фанови, поради тоа што од нејзиниот изглед не може да се заклучи.

Погледнете ги нашите фотографии и обидете се да погодите колку години имаат славните дами:

Мишел Фајфер во април ќе наполни 63 години

Џесика Ланг има 71 година

Анџела Басет има 62 години

Оливија Њутн Џон има 72 години

Џоан Колинс има 87 години

Џејн Сејмур има 70 години

Џејн Фонда има 83 години

Сузан Сарандон има 74 години

Мерил Стрип има 71 година

Хелен Мирен има 75 години


Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds