Прекин на сообраќајот Кичево – Охрид

Прекин на сообраќајот Кичево – Охрид

Дел од патот Кичево – Охрид ќе биде затворен во временски интервали поради минирање, информира АМСМ.

„Патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – Песочан, поради изведување градежни работи на пат, минирање, сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 11 и 14 часот во времетраење од 15 – 20 минути“, велат од АМСМ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds