Прекин во водоснабдувањето утре во Струга на неколку улици

Прекин во водоснабдувањето утре во Струга на неколку улици

Времен прекин во водоснабдувањето утре ќе има кај корисниците на неколку улици во Струга информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Струга.

Ве известуваме дека утре поради изведување работи во стариот дел на градот, на улиците: „27 Март“, „Браќа Миладиновци“, „Нико Нестор“, ќе недостига вода од 08:00 до 17:00 часот, велат од претпријатието.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds