Пријава за физички напад во Струга

Пријава за физички напад во Струга

На 15-ти февруари 2021 година, во 17:00 часот, 38-годишниот С.М. од струшкото село Франгово пријавил дека на улицата „ЈНА“ во Струга бил физички нападнат од страна на лицето Б.Н. од село Велешта.

– Против напаѓачот ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds