Приведен 42-годишен жител на Вевчани за издржување казна затвор

Приведен 42-годишен жител на Вевчани за издржување казна затвор

На 10-ти октомври 2020 година, во 12:30 часот на локалниот пат село Вевчани-село Октиси, струшко, полициски службеници од Полициското одделение Велешта, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода и привеле 42-годишниот жител. од селото Вевчани за издржување казна затвор од 11 месеци.

-Тој бил спроведен во казнено-поравниот дом „Теферич“ во Струга. (Крај)

извор: МВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds