Приведен охриѓанец, нападнал жена во нејзината куќа во струшко

Приведен охриѓанец, нападнал жена во нејзината куќа во струшко

На 01.10.2021 година, во ОВР Струга приведен и лишен од слобода е Л.Ц.(70) од Охрид.

-Тој претходно во нејзината куќа во струшкото село Мороишта, физички ја нападнал Х.М.(74) од истото село, нанесувајќи и телесни повреди, информираат од СВР Охрид.

Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds