Приведен охриѓанец кој пред два дена избегал од струшкиот затвор

Приведен охриѓанец кој пред два дена избегал од струшкиот затвор

На 21-ви февруари 2021 година, во 19:00 часот, на плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, приведен и од слобода е лишен 46-годишниот А.К. од Охрид.

– Тој, е спроведен во Казнено-поправната установа затвор Струга, од каде, избегал на 20-ти февруари 2021 година во 23:00 часот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds