Приведен охриѓанец поради разбојништво на „Ристо Чадо“

Од МВР информираат дека е приведен 48-годишен охриѓанец, кој извршил кривично дело „разбојништво“ во продавница на ул.„Ристо Чадо“ во Охрид.

Лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds