Приведен поради напад на семејството и полициски службеници

Приведен поради напад на семејството и полициски службеници

На 08.12.2019 околу 14.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид во селото Косел, лишија од слобода 57-годишно лице, поради физички напад врз полициски службеници кои вршеле службени дејствија во неговиот дом, а по претходна пријава од неговиот син дека, тој ги малтретирал членовите на семејството.

По целосно документирање на настанот против приведениот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds