Приведен стружанец баран со потерница

Приведен стружанец баран со потерница

Полициски службеници од полициската станица Струга врз основа на потерница од Основен суд Струга вчера го приведоа 30-годишниот У.Б. од село Горно Татеши кој се барал за издржување затворска казна од две години.

Како што соопшти МВР, У.Б. е спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната. 

loading…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds