Приведен стружанец – сторител на тешки кражби во Скопје и низ Македонија

Приведен стружанец – сторител на тешки кражби во Скопје и низ Македонија

Од страна на полициските службеници од ЕВР Карпош, вчера приведено е лицето од Струга, сторител на тешки кражби на целата територија на С.Македонија.

Истиот има направено повеќе тешки кражби на територија на град Скопје и против истото лице ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds