• 26/09/2020

Приведени две лица од Пештани поради незаконит риболов

 Приведени две лица од Пештани поради незаконит риболов
loading...
Advertisement

На брегот од Охридското езеро, кај населбата „Лагадин“, вчера, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода две лица од Пештани, поради незаконит риболов.

Притоа, кај нив биле пронајдени и одземени: уловена риба-охридска белвица, четири рибарски мрежи во различна големина, како и друга риболовна опрема. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор:OhridNews