Привремен режим на сообрќај на патниот правец Охрид – Кичево

Привремен режим на сообрќај на патниот правец Охрид – Кичево

На патниот правец Охрид – Кичево, поточно кај с.Врбјани, на планинскиот превој Пресека, на ден 19.10.2020 (понеделник) поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, информира АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds