Променливо и врнежливо време викендов

Променливо и врнежливо време викендов

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со врнежи од дожд претежно во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.Максималната температура во Охридскиот регион ќе достигне до 13 степени Целзиусови, и формура УХМР.

И во недела ќе имаме облачно време со врнежи од дожд, поинтензивни во попладневните часови. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25л/м2) и поројни во форма на невреме. Ќе дува умерен, а на повеќе места засилен јужен ветер. Слично време ќе се задржи и во понеделник.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds