• 29/02/2020
 Пронајдена дрога во Струга

Пронајдена дрога во Струга

На 11.02.2020 година околу 18.00 часот, полициски службеници од полициската станица Струга на улица „Пролетерски бригади“ во Струга, од слобода лишија 38 годишен жител од село Мислешево. При преглед, кај него пронајдени и одземени се пет пакувања со опојна дрога кокаин. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Digiqole ad

Можеби ке те интересира