Пронајдена марихуана на регионалниот пат Струга-Охрид кај српски државјанин

Пронајдена марихуана на регионалниот пат Струга-Охрид кај српски државјанин

На 14.02.2022 во 19 часот во ОВР Струга е приведен 25 годишен жител на Прешево, Република Србија.

  • При преглед извршен на регионалниот пат Струга-Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа три опаковки со марихуана, информираше портпаролот Стефан Димоски. 

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds