Пронајдени безживотни тела на цело семејство – бројот на загинати во Албанија се искачи на 46

Пронајдени безживотни тела на цело семејство – бројот на загинати во Албанија се искачи на 46

Четири трупови попладнево се извлечени од урнатините по разорниот земјототрес во Албанија, со што бројот на загинати се зголеми на 46.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во 17:15 извлечени се трупови на цело семејство кои спиеле кога се случил земјотресот во зградата која се сруши целосно.

Силниот земјотрес беше со јачина од 6.4 степени по рихтер, а во изминативе два дена регистриранинсе повеќе од 600 афтершокови.

извор:ТВ21

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds