• 19/09/2020

Пронајдени безживотни тела на цело семејство – бројот на загинати во Албанија се искачи на 46

 Пронајдени безживотни тела на цело семејство – бројот на загинати во Албанија се искачи на 46
loading...
Advertisement

Четири трупови попладнево се извлечени од урнатините по разорниот земјототрес во Албанија, со што бројот на загинати се зголеми на 46.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во 17:15 извлечени се трупови на цело семејство кои спиеле кога се случил земјотресот во зградата која се сруши целосно.

Силниот земјотрес беше со јачина од 6.4 степени по рихтер, а во изминативе два дена регистриранинсе повеќе од 600 афтершокови.

извор:ТВ21