Пронајдено тело на удавен рибар во Охридско Езеро

Пронајдено тело на удавен рибар во Охридско Езеро

Тело на давеник утрово е пронајдено во водите на Охридското Езеро, кај карпите меѓу плажите „Горица 2“ и „Горица 3“.

Според првичните информации, се работи за несреќен случај со трагични последици. Рибар од Охрид се лизнал од карпата од која рибарел.

Случајот за МИА го потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, посочувајќи дека полициски екипи се на местото на незгодата и вршат увид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds