Простачко однесување на Мартинез до Ван Гал: Два пати те зае*ав, ку*во…

Простачко однесување на Мартинез до Ван Гал: Два пати те зае*ав, ку*во…

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез одбрани два пенали и ја исфрли Холандија од Мундијалот.

А синоќа мечот го одбележаа неколку препирки меѓу играчите и тренерите, посебно беа лути Меси и голманот Мартинез кон Ван Гал, селекторот на Холандија.

По мечот Мартинез се приближи до клупата на Аргентина и му викаше на селекторот:

„Два пати те зае*ав Два пати! Курво“

Emi Martínez: “I fu*ked you twice! twice! you bi*ch.”

pic.twitter.com/RVyH11mykK

— All About Argentina 🛎🇦🇷 (@AlbicelesteTalk) December 9, 2022

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy