Првото бебе во 2020 година во Струга е машко од Лабуништа

Првото бебе во 2020 година во Струга е машко од Лабуништа

Првото бебе родено во Струга е машко. Мајката, Фератоска Анифа од село Лабуништа, на свет донесе здраво машко дете кое се роди на 1-ви јануари во 06:55 часот. Бебето е тешко 2 кг и 900 грама, долго 50 см, родено со царски рез. Од струшка гинекологија за информираат дека и мајката и бебето се во одлична здравствена состојба, а денеска ќе ги посети градоначалникот Рамиз Мерко.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds