Пукање од огнено оружје на улицата “Партизанска” во Струга

Пукање од огнено оружје на улицата “Партизанска” во Струга

На 28.01.2022 во ОВР Струга пријавено е пукање од огнено оружје на улицата “Партизанска” во Струга. Не е пријавено повредено лице, а по наредба на Јавен обвинител извршен е увид при што, пронајдени се чаури и  пиштол. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds