Пукање во Албанија – еден убиен, две ранетиПукање во Албанија – еден убиен, две ранети

Едно лице загина, а две се повредени во пукање во Елбасан, што албанските медиуми го поврзаа со обид за купување гласови.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds