Пукање во центарот на Париз, има убиени и ранети (ВИДЕО)

Пукање во центарот на Париз, има убиени и ранети (ВИДЕО)

Во вооружен инцидент во Париз две лица загинаа, неколку се ранети, а напаѓачот е уапсен, јавија денеска француските медиуми, повикувајќи се на полициски извор.

Според медиумите, маж на околу шеесет години отворил оган на улица во десеттиот париски арондисман.

Alerte fusillade dans le 10e rue d’Enghien. Les derniers infos sur @CNEWS pic.twitter.com/TbDNtLHcDd

— olivier benkemoun (@obenkemoun) December 23, 2022

Париската полиција на „Твитер“ објави дека операцијата е во тек и бара од јавноста да ја избегне спорната област.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy