Пукање во Париз, има ранети

Пукање во Париз, има ранети

Најмалку шест лица се ранети во Париз откако во нив пукал човек на возраст од околу 60-на години, јавија париските медиуми. Еден од повредените е во тешка состојба.

Пукањето било во близина на курдски центар, јави БФМТВ. Напаѓачот бил приведен, засега не се познати мотивите за нападот. Полицијата ги повика жителите на тој де од Париз да избегнуваат таа област (10 арондисман) за движење.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy