Рамиз Мерко пуштен на домашно лекување

Рамиз Мерко пуштен на домашно лекување

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, се лекуваше на Инфективната клиника во Скопје скоро два месеци, како резултат на инфицирање со коронавирусот Ковид-19.

Градоначалникот на Струга веќе е пуштен пуштен на домашно лекување. 

Неговата здравствена состојба е стабилна, но му треба и неколкудневна рехабилитација.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds