Растурена забава во викендица, уапсени 29 лица и пронајдена дрога

Растурена забава во викендица, уапсени 29 лица и пронајдена дрога

На 26.12.2020 во 23,20 часот во викендица во с.Волково,скопско, по претходно добиени оперативни сознанија дека се одржува приватна забава со повеќе лица, а по наредба од јавен обвинител, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Б.К.(24),сопственик на викендицата и уште 28 лица, меѓу кои и ди џејот (35) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија„ казниво по чл.206 од Кривичниот законик .

При претрес кај ди џејот била пронајдена и прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds