Разделба: Толески не е веќе тренер на Охрид!

Разделба: Толески не е веќе тренер на Охрид!

Гоце Толески не е веќе тренер на Охрид, тимот кој есенскиот дел од сезоната во Втората лига – Запад го заврши на претпоследното место. Некогашниот репрезентативец на клупата го наследи Драган Бочески, но со договот до крајот на есенскиот дел. Откако не успеа да најде заеднички јазик со раководството на Охрид, сега и дефинитивно може да се каже дека Толески не е шеф на струката на охриѓани кои ќе мораат да бараат нов стратег кој ќе ја води екипата во пролетниот дел.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds