Реакцијата на француската политичарка кога сфатила дека излегла без заштитна маска е хит, од паника го направила ова…

Реакцијата на француската политичарка кога сфатила дека излегла без заштитна маска е хит, од паника го направила ова…

Снимката од француската политичарка Агнес Паниер-Рунашер станала хит на социјалните мрежи поради реакцијата откако сфатила дека заштитната маска ја заборавила во своето службено возило.

Државната секретарка која што е задолжена за финансии, почнала да паничи кога сфатила дека заштитната маска останала во автомобилот.

Во паника се обидувала да го запре автомобилот, но било предоцна.

Потоа вознемирено почнала да им објаснува на соработниците дека нема заштитна маска, па устата ја покривала со своите дланки.

Набрзо потоа, политичарката била снимена со нова заштитна маска.

„Целосно знам како ѝ било“, „Сите ние барем еднаш сме го доживеале тоа во последниве месеци“ – коментирале твитерџиите кога снимката со брзина на светлината се проширила по социјалните мрежи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds