Реал Мадрид го договори второто засилување за наредната сезона

Реал Мадрид го договори второто засилување за наредната сезона

Актуелниот шпански и европски шампион Реал Мадрид го потшиша еден од најдобрите млади играчи за врска Орелијан Чуамени.

Иметоа тоа што беше најавувано од медиумите денеска беше потвредено од „кралевите“ кои ја информираа јавноста дека е постигна договор за трансферот на 22 годишниот Чуамени кој ќе се обврзи на шестгодишен договор откако ќе ги мине задоволжителните лекарски прегледи.

Од Реал не ја соопштија сумата која ќе мора да му ја платат на Монако, но според медиумите се работи за фиксни 80 милиони евра плус уште 20 милиони евра бонуси.

Во досегашната кариера освен за Монако настапуваше и за Бордо.Тој ќе биде претставен на јавноста на 14 јуни.
Претходно да не заборавиме дека Реал го доведе дефанзивецот Антонио Ридигер без никаков трансфер обештетување.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy