Регионалниот пат од Струга кон Охрид утре затворен за сообраќај – ќе се снима филм

Регионалниот пат од Струга кон Охрид утре затворен за сообраќај – ќе се снима филм

Стариот патен правец од Струга кон Охрид (П1208) во текот на утрешниот ден во периодот од 6 до 15 часот ќе биде затворен за сообраќај.

Причина за затворањето е што ќе се снимаат сцени за играниот филм „Преекспонирано“ во продукција на „ДНФ Филмс“.

Филмот е во режија на Елеонора Венинова и е поддржан од страна на Агенцијата за филм на Република Северна Македонија. Деновиве снимањето се одвива на локации во Охрид и неговата околина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds