Регионот на нозе: Полицајци брутално претепаа момче, но не беа свесни дека целиот настан се снима (вознемирувачко видео)

Регионот на нозе: Полицајци брутално претепаа момче, но не беа свесни дека целиот настан се снима (вознемирувачко видео)

Босанските медиуми вчера објавија видео кое е направено од надзорна камера пред влез од зграда во Мостар, a на кое што може да се види како полицајци брутално тепаат млад човек.

Како што пренесуваат локалните медиуми, лицето наводно го прекршило полицискиот час и се враќало дома околу 23 часот, по што било нападнат од полицајците.

„Откако го претепаа, полицајците го однесоа во полициската станица во Мостар каде што доби казна за прекршување на мерките на полицискиот час. Тие го пуштиле без медицински преглед сам да оди дома. Откако му се слошило кога стигнал дома, тој се јавил во локалната болница каде што му биле утврдени повредите“, пренесува босански „Поглед“.

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Људевит Мариќ, изјави дека денеска ќе бидат објавени официјални информации поврзани

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds