Регистриран земјотрес во Јадранското море

Регистриран земјотрес во Јадранското море

Вечерва околу 21,20 часот е регистриран земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала во италијанскиот дел на Јадранот.

Епицентарот на земјотресот бил, како што е објавено на веб-страницата на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ), во морето, 91 километар северно од Пескара и 57 километри југоисточно од Сан Бенедето дел Тронто, според порталот Индекс.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds