Регистриран земјотрес во Македонија

Регистриран земјотрес во Македонија

Попладнево е регистриран земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтер во Македонија.

Епицентарот на земјотресот е 5 км југозападно од Кичево, на длабочина од 2км.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds