Ристовски: Го шокиравме светот, си заминуваме со високо кренати глави!

Ристовски: Го шокиравме светот, си заминуваме со високо кренати глави!

„Македонија со високо кренати глави си заминува. Честитки за Португалија, но ова беше авантура во која никој не веруваше и јас сум горд сум на овој тим, на оваа екипа, зашто го шокиравме светот. Сега треба да продолжиме да работиме и да веруваме“.
Ова го истакна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски.

-Кога играте против вака големи тимови, не смеете да погрешите. Со играчи како Бруно Фернандеш и Роналдо не смеете да потфрлите, но тоа се случи и Португалија искусно го искористи. Дадовме сè од себе за да израмниме, но примивме уште еден гол, истакна тој.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy