РК Струга утре на домашен терен игра со РК Радовиш

РК Струга утре на домашен терен игра со РК Радовиш

Во рамките на втората полусезона од Супер-лигата РК Струга на домашен терен ќе се сретне со екипата на РК Радовиш. Натпреварот ќе се игра утре, 22-ри ноември,  во спортски центар ТИМИ со почеток од 17:30 часот.

Извор:Strugaonline

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds