РТС: Се уште не е почнато отстранувањето на барикадите во северниот дел на Косово

РТС: Се уште не е почнато отстранувањето на барикадите во северниот дел на Косово

Сè уште не е започнато отстранувањето на барикадите на Рудар, ниту пак на луѓето на барикадите им е кажано кога ќе бидат отстранети, јави РТС, пренесе Бета.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека отстранувањето на барикадите на северот на Косово треба да започне денеска во утринските часови.

Зборувајќи пред јавноста доцна синоќа по средбата со претставници на Србите од северот на Косово во касарната во Рашка, Вучиќ рече дека „отстранувањето на барикадите не е лесно и тие не можат да се отстранат за два часа“.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy