Сакате да ослабете пред да одите на летен одмор? Ви треба само ОВАА состојка!

Сакате да ослабете пред да одите на летен одмор? Ви треба само ОВАА состојка!

Ако сакате да ослабете пред почетокот на летните одмори, но и да го забрзате својот метаболизам на здрав начин, ви треба една состојка.

Оваа состојка ќе ги стопи вашите маснотии на многу здрав начин, за разлика од другите состојки. Се работи за ѓумбирот.

Во големо тенџере ставете 1,5 л вода, а потоа во неа додадете 15-20 парчиња исечкан ѓумбир. Потрудете се парченцата да се ситни, со должина од 4-5 см. Оставете да проврие.

Оваа смеса потоа ставете ја во термос и пијте ја во текот на целиот ден. Најдобри резултати дава доколку се пие топла.

Извор е на минералите калиум, фосфор и витамин Ц. Значајно влијае на подобрување на метаболизмот и варењето.

Водата од ѓумбир освен што ги топи маснотиите, го чисти и организмот од токсини, но и инфекции.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy