Санкционирани 8 пешаци во Охрид за сообраќаен прекршок

Санкционирани 8 пешаци во Охрид за сообраќаен прекршок

При сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид на 21.09.2021, во периодот од 08. до 13.00 часот, биле санкционирани 18 пешаци кои направиле сообраќаен прекршок.

  • Од вкупно санкционираните, осум прекршоци биле констатирани во Охрид, еден во Струга и четири во Дебар, информираат од МВР. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds