СЕ ЧЕКА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ: КОНЕЧНО ЌЕ ЈА ДОЗНАЕМЕ ПРАВАТА ВИСТИНА ЗА МИХАЕЛ ШУМАХЕР

СЕ ЧЕКА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ: КОНЕЧНО ЌЕ ЈА ДОЗНАЕМЕ ПРАВАТА ВИСТИНА ЗА МИХАЕЛ ШУМАХЕР

Но се чини дојде крај на тоа, имено набргу цел свет ќе може да ја дознае правата вистина за Михаел Шумахер и неговото заздравување кое трае, како што рековме, еве веќе седум години.

Имено најавено е прикажувањето на документарниот филм “Шумахер“, во кој ќе биде прикажано се она што се случувало во тие седум години со легендарниот Германец. Во него ќе ги има неговата сопруга, братот, ќерката, синот кој исто така е возач во Формула 1.

Со нетрпение го чекаме тој документарец, се чини дека спортскиот свет заслужува да ја дознае вистината.

извор : спортмедиа

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds