Се огласија сирените во Тел Авив, се слушаат експлозии (ВИДЕО)

Се огласија сирените во Тел Авив, се слушаат експлозии (ВИДЕО)

Во Тел Авив, главниот град на Израел, штотуку се огласија сирените за тревога.

Се слушаат експлозии во градот, а медиумите јавуваат дека Тел Авив бил погоден од ракети за прв пат во последните 48 часа.

Военото крило на Хамас објави дека лансирало десетици ракети кон Тел Авив.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds