Се појави снимка од убиството во Бања Лука на новогодишната ноќ (ВИДЕО)

Се појави снимка од убиството во Бања Лука на новогодишната ноќ (ВИДЕО)

Вознемирувачко видео се појави на социјалните мрежи на кое се гледа убиството на Душко Савановиќ од Бања Лука кое се случи на новогодишната ноќ кај селото Трн.

24-годишното момче беше погоден во стомак и во нога, а почина еден ден подоцна.

На снимката се гледа како осомничениот Далибор Чембер го застрерал и него и неговиот пријател во нога.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds