Се прави втора трансплантација на срце во историјата на Македонија – „Ова е тимот да држиме среќа“, напиша Филипче

Се прави втора трансплантација на срце во историјата на Македонија – „Ова е тимот да држиме среќа“, напиша Филипче

Вечерва на полноќ се прави подготовка за втората трансплатација на срце во историјата на нашата земја.

Оваа вест ја објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил.

Тој објави и фотографија од дежурните колеги на Кардиохирургија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds