Се тресе и Италија, попладнево земјотрес од 4,5 степени

Се тресе и Италија, попладнево земјотрес од 4,5 степени

Земјотрес со јачина од 4,5 степени по рихтер попладнево регистриран и во Италија. Според првичните информации, епицентарот е на длабочина од 5 километри.

Серија земјотреси денеска регистрирани во Европа. Насилниот во Хрватска, 6,4 степени по рихтер, регистриран земјотрес беше и во Македонија со помала јачина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds