Се тресеше Босна, земјотрес кај Тузла

Се тресеше Босна, земјотрес кај Тузла

Во попладневните часови дојде до потрес на тлото на поширокото подрачје на Тузла. Епицентарот бил на 15 километри северозападно од Тузла.

Магнитудата на потресот изнесувала 2,7. Потресот се почувствувал и на подрачјето на Сребреник, Живиник и Градачац. Според пишувањето на некои граѓани, најмногу се чувствувал звукот од длабочината, а потресот не бил силен.

Информации за евентуална материјална штета се уште не се достапни.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds