Се удави човек во Охридското езеро

Се удави човек во Охридското езеро

Попладнево пред околу еден час на кејот во центарот на Охрид се случи трагичен настан во кој едно лице се удави во водите на Охридското езеро. За сега не е познат идентитетот на жртвата и причините за трагедијата.

Охридската полиција се уште го нема потврдено случајот, а портпаролот Стефан Димоски најави подетални информаации за подоцна.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds