• 12/08/2020
 Се удави човек во Охридското езеро

Се удави човек во Охридското езеро

loading...
Advertisement

Попладнево пред околу еден час на кејот во центарот на Охрид се случи трагичен настан во кој едно лице се удави во водите на Охридското езеро. За сега не е познат идентитетот на жртвата и причините за трагедијата.

Охридската полиција се уште го нема потврдено случајот, а портпаролот Стефан Димоски најави подетални информаации за подоцна.

Можеби ке те интересира