СЕ ВОДИ ВИСТИНСКА ВОЈНА: Објавени нови пеколни снимки од огнениот напад помеѓу Азербејџан и Ерменија (ВИДЕО)

СЕ ВОДИ ВИСТИНСКА ВОЈНА: Објавени нови пеколни снимки од огнениот напад помеѓу Азербејџан и Ерменија (ВИДЕО)

Портпаролката на ерменското министерство за одбрана Сушан Степанјан објави видео снимка од нападот на силите на Нагорно Карабах во Азербејџан каде мнозинството е ерменско население.

Тешката борба се водела на линијата на фронтот во Карабах, а Степанјан преку медиумите истакнала дека се уште продолжуваат и артилериски напади во Азар врз тамошното население.

Министерството за одбрана на Азербејџан потврдило дека ја загубиле борбата во близина на градот Физули и дека нивната војска изгубило четири тенка.

Инаку жестокиот оган меѓу ерменските и азербејџанските сили трае веќе втор ден по ред.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds