СЕ ВРАТИ ПОД „ТУМБЕ КАФЕ“: ДРАГАРСКИ СЕ ДОГОВОРИ СО ПЕЛИСТЕР

Христијан Драгарски (27) е новото име во редовите на Пелистер. Како што дознава СПОРТМЕДИА, искусниот стопер, се врати дома, под „Тумбе Кафе“, во својот Пелистер, во својот матичен клуб. Да потсетиме дека Драгарски една година мина во Струга Трим Лум, оваа зима имаше неколку понуди, но сепак ја прифати на раководството на битолските „зелени“.

Остануваат само уште деталите да се прецизираат и Пелистер да се пофали со големо засилување, со кое и
дефинитивно ќе тргне во пролетна битка за зачувување на првото место во Втората лига – запад и враќање во елитата.

Инаку Драгарски, кој потекнува од школата на Пелистер, играл и за Царев Двор, Победа а има интернационална кариера во Србија и Романија.

Извор:sportmedia.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds