„Седмомартовска изложба“ на жени сликарки од Охрид

„Седмомартовска изложба“ на жени сликарки од Охрид

Во рамки на одбележувањето на јубилејот–25 години постоење, Женскиот центар „Бисера“, и годинава ја организира традиционалната „Седмомартовска изложба“ на жени сликарки од Охрид.

Изложбата ќе биде отворена во сабота, на 7-ми март, со почеток во 18:30 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds