Серија А ќе ги врати навивачите на стадионите од први мај?

Серија А ќе ги врати навивачите на стадионите од први мај?

Италијанските медиуми објавија дека навивачите би можеле да се вратат на стадионите во Серија А во завршницата на оваа сезона, односно од први мај.

Италија објави нови мерки кои се помали за разлика од претходните, а медиумите пишуваат дека навивачите во одреден број ќе се враќаат на трибините.

Рим е еден од градовите домаќини на Европското првенство ова лето и веќе Владата најави присуство на публика, па така навивачите во клупскиот фудбал би биле еден вид увертира за големиот настан.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds